קרן פנסיה

פנסיה היא חיסכון שנועד להבטיח הכנסה חודשית שמאפשרת קיום גם אחרי גיל הפרישה. בישראל מונהגת פנסיה חובה על פי חוק מאז 2008. הרעיון בחיסכון פנסיוני הוא שהחוסך שם בצד במהלך שנות עבודתו מספיק כסף שיקיים אותו ברווחה אחרי הפרישה. בפועל זה לא תמיד המצב.

פצצת זמן בהתהוות
ענף הפנסיה בישראל שרוי במשבר חמור כבר כמה שנים. ראשית חלק ניכר מהחוסכים בדור הנוכחי פיספסו הרבה שנים של צבירה לפני שהחוק נכנס לתוקף, והמציאות התעסוקתית מאוד השתנתה מאז שנות השמונים – אנשים מחליפים משרות וכוחה של ההסתדרות פחת, כך שהרבה מאוד עובדים התפרנסו שנים בשוק שלא עודד חיסכון פנסיוני.

שנית, הפנסיה של רבים מהעובדים על סף פרישה תוכננה במציאות אקטוארית בה אורך החיים הממוצע היה קצר יותר וזה יצר פער שקשה מאוד לגשר עליו. כשמוסיפים לזה את העובדה שהרבה מקרנות הפנסיה סבלו מניהול רשלני ומנגנון מנופח אפשר להבין למה אנחנו נמצאים לפני פצצת זמן מתקתקת.

לפנות לייעוץ פנסיוני
לכן ההמלצה הגורפת היא שכל שכיר ועצמאי יפנו ליועץ פנסיוני ויבחנו את מצב החיסכון הפנסיוני שלהם. האם קרן הפנסיה שלהם היא האופציה הטובה עבורם? האם צריך להגדיל את החיסכון וכיצד ניתן לעשות זאת בדרך המשתלמת ביותר. אחד היתרונות של השוק הפיננסי היום קשור בכך שהוא יודע להציע סט חדש של פתרונות שעשויים לתקן מצבים של תת-חיסכון פנסיוני.

אנחנו כאן בשבילך!

רוצים לדבר איתנו?

השאירו לנו את הפרטים מטה ואנחנו ניצור איתכם קשר