קופת גמל

קופת גמל היא מכשיר חיסכון שהיום משמש בעיקר לחיסכון פנסיוני. בעבר ההבחנות בין קופות הגמל לקרנות הפנסיה היו יותר ברורות, משום שקופות הגמל כללו מרכיב הוני ואף איפשרו משיכה של כספים ללא פגיעה בזכויות אחרי פרק חיסכון של 6 שנים.

חיסכון הוני וחיסכון קצבתי
בעוד קרנות הפנסיה התמקדו בחיסכון קצבתי, במסגרתו בתקופת הפרישה מקבל העמית קצבה חודשית, בקופת גמל יכול היה העמית לבחור למשוך את הכסף כמקשה אחת. בעקבות הרפורמות בשוק ההון שנערכו בעשור הקודם, והגירעון העמוק בקרנות הפנסיה, החליט האוצר לצמצם מאוד את המרכיב ההוני ולהתנות את האפשרות למשיכת הון רק אחרי שהמרכיב הקצבתי יגיע לרף מסוים. עבור רוב העמיתים המשמעות היא שבפועל אין היום הבדל משמעותי בין קופת גמל לקרן פנסיה. בשוק עדיין קיימת הבחנה מותגית אבל היא רלוונטית רק לפלח קטן מהחוסכים הוותיקים שלא חוסים תחת התקנות החדשות, והיום קשורה בעיקר לסיבות היסטוריות.

איך בוחנים קופת גמל?
מבחינת חוסכים חדשים קופת גמל היא קרן פנסיה לכל דבר ואת הביצועים שלה מומלץ לבחון אל מול קרנות פנסיה אחרות. הדרך המומלצת לעשות זאת היא באמצעות פגישה עם יועץ פנסיוני מוסמך שיבחן את הפורטפוליו הפנסיוני שלכם ויוכל לראות אם החבילה הפנסיונית אכן עונה על הצרכים העתידיים שלכם ובאיזה אופן אפשר לייעל ולהגדיל אותה.

אנחנו כאן בשבילך!

רוצים לדבר איתנו?

השאירו לנו את הפרטים מטה ואנחנו ניצור איתכם קשר